-
Flipper Futura
ID 732346.
Beige / punainen moottoripursi
Flipper Futura Moottoripursi
Myytävänä tilava ja hyvin purjehtiva, hyväkuntoinen, Håkan Södergrenin 80-luvun alussa suunnittelema edistyksellinen moottoripursi. Avotilan päälle saa nopeasti ison kuomun, mikä antaa isot tilat satamassa. Muutoinkin sekä asumis- että säilytystiloja on riittävästi: salongissa on nukkumatilaa kahdelle, peräkajuutassa kahdelle aikuiselle tai kolmelle lapselle sekä lisäksi ruhtinaalliset tilat yhdelle peräkajuutan isossa pistopunkassa.
Flipper Futura on todella hyvin purjehtiva moottoripursi. Veneessä on täysiverinen purjeveneen pohja, mm eväköli ja syvä, kevennetty peräsin.
* Nettivene.com ei ota vastuuta ilmoituksissa mainittujen tietojen paikkansapitävyydestä, sillä ilmoitusaineisto perustuu myyjien antamiin tietoihin. Ilmoitetuissa tiedoissa saattaa silti olla puutteita tai virheitä, jotka eivät ole tahallisia. Ilmoitetut tiedot eivät siten ole sitovia, ennenkuin myyjä on ne pyynnöstäsi vahvistanut.