Finnmaster

15 900 €
DF60
Inari, Lappi
ID 980747
next
prev
Finnmaster
Finnmaster
Finnmaster
Finnmaster
Finnmaster
Finnmaster
Finnmaster
Finnmaster
Finnmaster
Finnmaster
Finnmaster
Finnmaster
Finnmaster
Basics
Registration number
L-4071
Ad type
For sale
Color
Valkoinen
Boat type
Motor boat
Year model
1994
Boat Subtype
Cabin
Length
5.3 m
Body material
Plastic
Weight
560 kg
Width
2 m
Total owner
3
Storage equipment
Pressu
No. of beds
2
Accessories
Autopilot
Cooking eq: Tehokas trangia kaasupolttimella. kiinteästi asennettu hytin laatikkoon, helppo käyttää ajon aikana,
Fence
Lights
Pillows
Stereo: Bluetooth+radio+aux. Neljä kaiutinta
Trailer: Jullikka. lisätiedot alla
VHF: Myytävänä paketissa oleva Lowrance Link6
Bolsters: Patjasarjalla nukkumatila kahdelle aikuiselle
Echo sounder: Lowrance 9’ + active imaging 3-1.
GPS: Lowrance plotteri
Map plotter: Lowrance 9’
Remote control
Swimming ladders
Trolling accessory: Vapatelineet, kaiku, troll mode uistelunopeuden säädin. hyvin tilaa tarvikkeille kuten pihdit, hilelaatikot ym.
Autopilot Bolsters: Patjasarjalla nukkumatila kahdelle aikuiselle Cooking eq: Tehokas trangia kaasupolttimella. kiinteästi asennettu hytin laatikkoon, helppo käyttää ajon aikana, Echo sounder: Lowrance 9’ + active imaging 3-1. Fence GPS: Lowrance plotteri Lights Map plotter: Lowrance 9’ Pillows Remote control Stereo: Bluetooth+radio+aux. Neljä kaiutinta Swimming ladders Trailer: Jullikka. lisätiedot alla Trolling accessory: Vapatelineet, kaiku, troll mode uistelunopeuden säädin. hyvin tilaa tarvikkeille kuten pihdit, hilelaatikot ym. VHF: Myytävänä paketissa oleva Lowrance Link6
Engine information
Make
Suzuki
Model
DF60
Engine type
Outboard Motor, 4 Stroke
Rig
Short Rig
Cooling type
Fresh water
Engine power
80 Hp
Power type
Petrol
Year model
2019
Hours
1 800 h
Model Info
efi
- Taloudellinen ja varmatoiminen nelarikone. Lastutettu 2035 joten tehoa irtoaa noin 80hp. Tunnit noin 1800h, josta uistelua noin 70-80%. Huollettu vuosittain. Troll mode-uistelunopeuden säädin sekä trimmimittari. Varapotkuri. 70l polttoainesäiliö lisäsuodattimella.
Heating information
Make
Wallas-Marin
Model
1800 Sail
Power type
Kerosene
Year model
2000
- Taloudellinen mutta tehokas! Puhallus myös tuulilasille joten kosteallakin kelillä tuulilasi pysyy auki. Hytti pysyy lämpimänä syyspakkasillakin ja lämppärin ansiosta veneessä on miellyttävä nukkua. Kylmälläkin on riittänyt puoliteholla lämmitys, kuluttaa sillon vain 0,35A ja polttoainetta 0,1 litraa tunnissa.
Boat history in Finland
See previous owners, inspections and insurance details from Rekkari.fi. Price from €2.90
Notes

Tästä ei tämän hinta- ja kokoluokan venepaketin käytännöllisyys ja kokonaisuus paljoa parane. Kaikki toiminnallisuuteen ja käytettävyyteen liittyvät jutut on hierottu kuntoon. Kesäisin on kertynyt tunteja noin 300h/kesä joten venettä on pidetty ja laitettu niin että kaikki pelaa ja että tällä pärjää yksinkin uistellessa. Ao. varustelun, hytin ja härkkeiden ansiosta tällä paketilla veneilykausi on pitkä.


Suzuki 60hp moottori. Vuosimalli 2018. Taloudellinen ja varmatoiminen nelarikone. Tunnit noin 1800h, josta uistelua suunnilleen 70-80%. Huollettu vuosittain.

Kesälle 2025 ohjelmoitu Speedlabin softalla, joten heppoja käytännössä 80hp.

Troll mode-uistelunopeuden säädin sekä trimmimittari.

Varapotkuri.

70l...

Tästä ei tämän hinta- ja kokoluokan venepaketin käytännöllisyys ja kokonaisuus paljoa parane. Kaikki toiminnallisuuteen ja käytettävyyteen liittyvät jutut on hierottu kuntoon. Kesäisin on kertynyt tunteja noin 300h/kesä joten venettä on pidetty ja laitettu niin että kaikki pelaa ja että tällä pärjää yksinkin uistellessa. Ao. varustelun, hytin ja härkkeiden ansiosta tällä paketilla veneilykausi on pitkä.


Suzuki 60hp moottori. Vuosimalli 2018. Taloudellinen ja varmatoiminen nelarikone. Tunnit noin 1800h, josta uistelua suunnilleen 70-80%. Huollettu vuosittain.

Kesälle 2025 ohjelmoitu Speedlabin softalla, joten heppoja käytännössä 80hp.

Troll mode-uistelunopeuden säädin sekä trimmimittari.

Varapotkuri.

70l polttoainesäiliö lisäsuodattimella.

Hydrauliohjaus 2024 laadukas Ultraflex.

Raymarine EV-100 autopilotti & S-100 kaukosäädin pitävät kädet vapaana ja veneen kurssissa. Nämä asennettu kesälle 2024.


Lämmitin wallas 1800 sail valopetroli.

Puhallus myös tuulilasille joten kosteallakin kelillä tuulilasi pysyy auki. Hytti pysyy lämpimänä syyspakkasillakin ja lämppärin ansiosta veneessä on miellyttävä nukkua. Lisäksi pyyhkijät pitää huolen näkyvyydestä.


Kaksoisakkujärjestelmä: hupiakku ja starttiakku molemmat uusittu v.2023. Kattoluukun lipassa on kiinteä aurinkopaneeli, joten tällä pärjää omavaraisesti sähkön suhteen. Sisällä useita 12V ulostuloja kännyköitä ja tabletteja varten.


Radio aux, bluetooth. 4 kaiutinta, myös ulkona takatilassa yksi joten poppi soi tasasesti koko veneessä.


Valopaneeli eteen + työvalot sivulle ja taakse, joten syksyllä voi hyvillä mielin veneillä pimeään asti kun rantautumiset hoituu turvallisesti valossa. Hydraulisten trimmilevyjen avulla liu’un saa optimoitua matkavauhdissa mukavaksi.

Kulkuvalot ja mastovalo luonnollisesti myös mukana.


Kaiku+plotteri Lowrance hook 9 ts + 3-1 active imaging anturi eli luotain palvelee uistelukäyttöä hyvin! Plotteri on tietysti loistava apuväline navigointiin ja reittien suunnitteluun.

Lisähintaan saatavilla myös Lowrancen Elite FS9 joka on asennettu kesälle 2025.

Takatilasta löytyy targakaari sekä 10 jämäkkää metallista vapatelinettä joissa pohjaristikot ja pyöristetyt reunat.


Hytissä Trangia kaasukeitin kiinteällä asennuksella, jolloin pitkän päivän lomassa ja ruuat laitettua ja kahvit keiteltyä. Koko katon levyinen kattoluukku tuo mukavuutta lämpimille kesäpäiville.


Patjasarjan avulla veneeseen saa penkit kääntämällä hyvän nukkumatilan kahdelle aikuiselle. Penkkien alla isot säilytystilat ja lattioissa miellyttävä ja turvallisuutta lisäävä teak-jäljitelmä.


Perus veneilyvarusteet löytyy tottakai myös eli:

Lepuuttajat

Mela

Ankkuri

Automaattipilssi suoraan akulta

Trimmilevyt

Uimaportaat


Pakettiin kuuluu Jullikka traileri, josta vastikään käyty läpi jarrut ja laakerit. Mukaan vararengas telineessä sekä Broncon jämäkkä 4500lbs vaijerivinssi langattomalla kaukosäätimellä. Eli ramppimänööverit hoituu tällä pelillä yhteenkin mieheen vaivatta. Helppo liikutella ja järven vaihtokin sujuu näppärästi kun vetoautoksi käy normikampe eikä tarvi huolehtia meneekö painot C-kortin puolelle.


Kuvissa näkyvät takilat ja takatilan katolla oleva kaikuluotain ei kuulu kauppaan, mutta kaikesta voidaan tietysti tosiostajan kanssa neuvotella. Vene on tällä hetkellä Inarissa talvisäilössä ja katselmus onnistuu järjestää, ja toki kauppojen syntyessä tuodaan vaikka kotipihaan niin sovittaessa. Lisäkuvia myös saatavilla pyydettäessä.


Paketti ei ole pakkomyynnissä, mutta laitetaan nyt ehdolle koska itselle mielessä hieman isompi paketti jossa kolme henkilöä mahtuisi yöpymään.


Soittamalla tai viestillä lisätietoja.

Contact
Juho Karhu
Instructions for secure vehicle sales
Motor boat

Seller

Member since 17 years
Juho Karhu
Private seller
Juho Karhu, Peuravuono Inari, Lappi
Questions about the vehicle?
Call
 
Tel.
Mobile
  • ad_detail.sale_process.apply_fin_modal_text1
  • ad_detail.sale_process.apply_fin_modal_text2
  • ad_detail.sale_process.apply_fin_modal_text3
  • ad_detail.sale_process.apply_fin_modal_text4
Juho Karhu
Best time to contact: 10-21
Instructions for secure vehicle sales
Motor boat

Finnmaster Test drives

Back to top