Yamarin 46 SC SC

F40FETL
Päivitetty 28.04.2026 Kajaani, Kainuu
ID 1027479
Yamarin 46 SC SC
Traileri
Varattu/nouto-myynti sovittu huomiselle 1.5.-26

Täysin uutta vastaava Hieno leveällä pulpetilla varustettu Yamarin 46SC, kipparilla ohjaus keskellä, hyvä tasapaino, 9" uudella Kaiku plotterilla
Perustiedot
Rekisterinumero
P150926
Ilmoitustyyppi
Myydään
Väri
Valkoinen
Tyyppi
Moottorivene
Vuosimalli
2022
Laji
Pulpettivene
Pituus
4,64 m
Runkomateriaali
Lujitemuovi
Paino
415 kg
Leveys
1,84 m
Syväys
0,41 m
Omistajia
1
Talvisäilytysvarusteet
Traileri (sovittaessa)
Trailerin merkki
Muuli v750
Varusteet
GPS
Kaiteet
Kaukohallintalaite
Patjat: Takapenkin istuin ja selkänoja pehmusteet
Tyynyt
Uisteluvarustus: Pari vapatelinettä
Kaiku
Karttaplotteri
Kulkuvalot
Traileri: Sovittaessa
Uimaportaat
GPS Kaiku Kaiteet Karttaplotteri Kaukohallintalaite Kulkuvalot Patjat: Takapenkin istuin ja selkänoja pehmusteet Traileri: Sovittaessa Tyynyt Uimaportaat Uisteluvarustus: Pari vapatelinettä
Moottori
Merkki
Yamaha
Malli
F40FETL
Moottorityyppi
Perämoottori, 4-tahti
Riki
Pitkä riki
Jäähdytys
Makeavesi
Teho
40 Hv
Käyttövoima
Bensiini
Vuosimalli
2022
Käyttötunnit
13 h
Mallitarkennus
6BGK1019866
- Täysin uutta vastaava moottori YamahaF40FETL Made Japan , ajettu vain 13h. kone (ja vene) on vm.-22. Mutta otettu käyttöön vasta viime kesän toukokuussa 1.5.-25 Ensihuolto tehty Yamaha valtuutetulla liikkeellä viime syksynä -25 Moottorilla takuu voimassa 1.2.2030 saakka Japanilaista laatua
Lisätiedot

Varattu, nouto ja myynti sovittu huomiselle 1.5.-26


Hintaa päivitetty, vene+moottori nyt 12500€. Trailerin kanssa 13500€ koko paketti

Nyt alkaa hinta olla kohdillaan


Yamarin 46 sc pulpettivene, sadevesi tynhjentyvä, leveällä sivupulpetilla joka mahdollistaa veneen ajamisen keskeltä, erinomainen ajettava yksinkin kun ohjaus/kipparin paikka on keskellä.


Vene ja moottori ostettu uutena 17.2.2025 (ovat vuosimallia 2022)

Moottorilla takuu 5v takuu ostopäivästä alkaen eli 17.2.2030 saakka

Otettu ensimmäisen kerran veneily käyttöön 1.5.2025


Eli vene on täysin uutta vastaavassa kunnossa, erittäin hyvä vaihtoehto uudelle veneenlle

Ja vene on lähes...

Varattu, nouto ja myynti sovittu huomiselle 1.5.-26


Hintaa päivitetty, vene+moottori nyt 12500€. Trailerin kanssa 13500€ koko paketti

Nyt alkaa hinta olla kohdillaan


Yamarin 46 sc pulpettivene, sadevesi tynhjentyvä, leveällä sivupulpetilla joka mahdollistaa veneen ajamisen keskeltä, erinomainen ajettava yksinkin kun ohjaus/kipparin paikka on keskellä.


Vene ja moottori ostettu uutena 17.2.2025 (ovat vuosimallia 2022)

Moottorilla takuu 5v takuu ostopäivästä alkaen eli 17.2.2030 saakka

Otettu ensimmäisen kerran veneily käyttöön 1.5.2025


Eli vene on täysin uutta vastaavassa kunnossa, erittäin hyvä vaihtoehto uudelle veneenlle

Ja vene on lähes naarmuton, huollettu viime syksynä -25.

Vene viime syksynä-25 vahattu viimeisen päälle. Säilytetty pressutallissa

Moottorina toimii Yamaha F40 vm.-22 ajettu 13h ensihuolto tehty viime syksynä -25

Mootori YamahaF40 vm.2022 mutta ostettu 17.2.2025 josta takuu alkanut ja on voimassa16.2.2030


Varusteita Lowrance Eagle 9 yhdistelmälaite + TripleShot HD anturi+karttakortti Suomen järvet, uppo asennuksena viime kesänä asennettu

Patjat kuskinpenkille , pulpetin suojapeite, lattiamatot, sammutin, 2 melaa, köysiä tarpeellinen määrä, lepuuttajia 4kpl, ankkuri äyskäri jne.... hyvin tilavat säilytystilat takana keskellä ja keulassa. Tasapainon vuoksi tankin paikka pulpetin edessä keskipenkin alla jonne mahtuu hyvin 2kpl 24L tankkia


Traileri Muuli V750LP, Uusi vm. -25, vedetty 3km tulee mukaan jos näin sovitaan, taileriin asennettu kunnon kulkusillat koko matkalle.

Vene/moottori paketin hintapyynti on 12500e, tarilerin kanssa 13500e

Hinta pyyntö perustuu siihen koska paketti on uutta vastaavassa kunnossa

Hinnassa hiukan muokkaamisen varaa😎


Kuljetuksessa voidaan avustaa


Vaihdossa voidaan ottaa n 5m+ pituinen esim. KalaPalta, Kaisla 525, Soutu Palta, Päijän 520L jne 4-tahti koneella tai ilman konetta. Tarjoa



YAMARIN 46CS SIDE CONSOLE


Yamarin 46 Side Console on toimiva kokonaisuus, jonka mahtavat ajo-ominaisuudet takaavat vakaan matkanteon kelissä kuin kelissä. Hyvin suunniteltujen tilaratkaisujen ansiosta keulan avotila on avara ja säilytystilaa on runsaasti.


Reilun neljän ja puolen metrin pituinen Yamarin 46 SC on johdonmukainen, turvallinen ja helppo käsiteltävä, minkä ansiosta se soveltuu erittäin hyvin myös ensiveneeksi. Veneeseen on selkeät kulkureitit, ja tukevat keulakaiteet lisäävät turvallisuutta veneeseen siirryttäessä ja siitä poistuttaessa.


Hyvin suunnitellun, väljän tilaratkaisun ansiosta keulatila on avara, mikä miellyttää erityisesti kalastuksen harrastajia ja mökille tavaraa kuljettavia. Myös säilytystilaa on runsaasti pitkän keulapenkin, pulpetin edessä olevan penkin sekä takapenkin alla.


Kuljettaja ja matkustaja istuvat mukavasti suojaavan tuulilasin takana, kuljettajan paikka keskella joten hyvin vakaa yksinkin ajaessa. Veneessä vakiovarusteita ovat mm. uimatasot , pitähköt uimaportaat (teleskooppi), ankkuriboxi perässä, takapenkin istuintyynyt sekä selkänojan pehmusteet. Lisävarusteina saatavana mm. etuosan tyynysarja, peräkuomu, takakaiteet ja satamapeite.


Kuvia ja lisätietoja saa lisää pyytämällä ja järkevää tarjousta kuunnellaan, hinnassa ei kovin paljon tinki varaa mutta ainahan siitä ainakin polttoaine kuluja katellaan ja eihän sitä tiedä ennen kuin kokeilee.


Tee sopiva tarjous niin katellaan👍👍

Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Moottoriveneet Pulpettiveneet
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Moottoriveneet Pulpettiveneet

Yamarin Koeajoja

Sivun alkuun